reklama

slovenské počítačové hry a novinky

hlavná strana skrz banner

 

 
 
 Slovensko hľadá Superstar - Prínos súťaže
    
  Nebudeme teraz hovoriť o prínose súťaže jednotlivým televíziám. Vieme, že sa v tom točilo veľmi veľa peňazí a tiež veľa bleskov fotoaparátov. Mhoho trblietka vždy znamená veľké peniaze. Spomeňme ale celkom iný prínos. Súťaž mala prínos pre slovenskú spoločnosť. Priniesla do hudobnej scény nové tváre a to dosť v podstatnej miere. Peter Cmorík je zo všetkých asi najtalentovanejší hudobník, schopnosť ovládať klavír a iné nástroje so spevom ho predurčujú na veľkého umelca a pritom nemôžeme hovoriť, že ho objavilo Superstar. On sa objavil už sám, ale Superstar pomohla k jeho zviditeľneniu. Prínos teda pre neho v tomto.

Pre ostatných a aj tých čo nepostúpili súťaž pomohla sa zviditeľniť. Súťaž podporila slovenskú hudbu aj tuzemskú tvorbu, dala príležitosť vzniku nových celebrít, aj keď toto tvrdenie a pomenovanie je skôr prehnané. Nič menej či chceme alebo nie, z víťazov a finalistov sú celebrity. Zaujímajú sa o ne médiá, sú stredobodom pozornosti, každé ich vyčínanie ostro sledujú denníky (Robo Mikla napríklad) alebo vzťahy (Cmorík a Slaná) prepierajúc neustále dookola v rôznych verziách.

Zvýšil sa záujem o spev a hudbu. To pomohlo nejednému mládežníkovi sa vymaniť z nudy a nájsť si niečo čo ho baví, prípadne mu to pomohlo objaviť v sebe možnosti, či chuť niečo pre seba robiť. Sám viem o človeku, čo po zahratí Cmoríkovej skladby vo finále na klavíri sa sám prihlásil na klavír a poctivo ho navštevuje už druhým rokom.

STV môže relácií vďačiť za vylepšený imidž, veď touto reláciou dokázala vždy večer pri vysielaní prilákať všetky vekové kategórie a to dokáže máloktorý formát v tak zreteľnom meradle ako práve Superstar.

 
     
   
     
 
 
 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by STV, TV Markiza, info Wikipedia, own material, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.